حمل نمایش شاهرود شیدایی شاهرود اسماعیلی

حمل: نمایش شاهرود شیدایی شاهرود اسماعیلی کارگردان کارگردانی نمایش فصل شیدایی

گت بلاگز اخبار بین الملل هشدار کره شمالی به چین و پاسخ پکن

کره شمالی در اقدامی نادر به چین هشدار داده که اگر روابطش را با این کشور قطع کند، با پیامدهای ناگواری روبه‌رو خواهد شد.

هشدار کره شمالی به چین و پاسخ پکن

هشدار کره شمالی به چین و پاسخ پکن

عبارات مهم : دوستی

کره شمالی در اقدامی نادر به چین هشدار داده که اگر روابطش را با این کشور قطع کند، با پیامدهای ناگواری روبه رو خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری راشاتودی، این اظهارنظر از سوی کره شمالی بعد از آن مطرح شد که شبکه خبری رسمی این کشور اعلام کرد: یکسری اظهارنظرهای بی پروا و نادرست از جانب رسانه های چینی علیه برنامه های اتمی پیونگ یانگ انتشار یافته است.

هشدار کره شمالی به چین و پاسخ پکن

خبرگزاری رسمی کره شمالی در گزارشی آورد: پیونگ یانگ هرگز جهت ادامه دوستی با چین التماس نمی کند و جهت حیات خود و نه استمرار دوستی، به برنامه های اتمی اش ادامه می دهد. چین نباید تلاش کند تا صبر کره شمالی را بیازماید. در غیر این صورت با پیامدهای شدیدی روبه رو می شود، اگر روابط میان دو کشور را از بین ببرد.

این تصویر العمل خشمگینانه از سوی پیونگ یانگ در حالی صورت گرفته که پکن همچنان به دنبال استمرار روابط دوستانه با همسایه خود است.

کره شمالی در اقدامی نادر به چین هشدار داده که اگر روابطش را با این کشور قطع کند، با پیامدهای ناگواری روبه‌رو خواهد شد.

اخیرا دو روزنامه چینی خواستار تحریم های شدیدتر علیه کره شمالی به خاطر برنامه های اتمی این کشور شده است بودند و همین امر باعث خشم و خشم کره شمالی شده است است.

در همین حال سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه اعلام کرد: در حالی که موضع پکن در قبال برنامه های اتمی کره شمالی مشخص و واضح هست، با این وجود دوست دارد تا روابط حسنه ای با کره شمالی داشته باشد.

وی به خبرگزاری رویترز گفت: موضع چین دوستی و برقراری روابط صمیمانه با کره شمالی است ولی موضع ما در قبال برنامه های اتمی و موشکی کره شمالی همانند سابق هست. ما به دنبال این هستیم که شبه جزیره کره را عاری از سلاح اتمی کنیم و به دنبال امنیت و صلح در منطقه و حل مساله از طریق مذاکره هستیم.

هشدار کره شمالی به چین و پاسخ پکن

با وجود اینکه پکن روابط خوبی با پیونگ یانگ دارد و مهم ترین رابط تجاری با کره شمالی محسوب می شود ولی به شدت بابت برنامه اتمی پیونگ یانگ دلواپس است چراکه بیم آن را دارد که این مساله باعث بحران در منطقه شود.

واژه های کلیدی: دوستی | برنامه | کره شمالی | پیونگ یانگ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs