حمل نمایش شاهرود شیدایی شاهرود اسماعیلی

حمل: نمایش شاهرود شیدایی شاهرود اسماعیلی کارگردان کارگردانی نمایش فصل شیدایی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری واقعیت حاشیه‌های کنسرت محسن یگانه در لس آنجلس چه بود؟

در چند روز گذشته خبرهای ضد و نقیضی راجع به کنسرت موسیقی محسن یگانه در آمریکا، در بعضی شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های داخلی منتشر شد. به همین بهانه، ایسنا با برگزا

واقعیت حاشیه‌های کنسرت محسن یگانه در لس آنجلس چه بود؟

واقعیت حاشیه های کنسرت محسن یگانه در لس آنجلس چه بود؟

عبارات مهم : انجمن

در چند روز گذشته خبرهای ضد و نقیضی راجع به کنسرت موسیقی محسن یگانه در آمریکا، در بعضی اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و رسانه های داخلی منتشر شد. به همین بهانه، ایسنا با برگزارکننده این کنسرت گفت وگویی انجام داد تا به اطلاعات دقیق تری از این ماجرا برسد.

به گزارش ایسنا، ابراهیم مقصود – رییس انجمن دوستی کشور عزیزمان ایران و آمریکای شمالی – راجع به کنسرت محسن یگانه در سالن مایکروسافت در لس آنجلس گفت : ما برگزارکننده و اسپانسر کنسرت های محسن یگانه در شهرهای «سن خوزه» در ۱۵ دسامبر و «لس آنجلس» در ۱۶ دسامبر بودیم. او به دعوت رسمی انجمن ما و با ویزای این شرکت به همراه همسر و فرزندش به آمریکا آمد؛ البته دو شهر در ایالت های تگزاس و واشنگتن دی سی نیز در برنامه کنسرت های او در آمریکا وجود داشت که این دو اجرا به علت ناهماهنگی لغو شد.

او ادامه داد: به علت اینکه یگانه سال ها پیش ترانه ای را به عنوان یک ترانه ضد صیهونیستی خوانده بود، فضای بدی شکل گرفت و جوسازی های زیادی به وسیله یهودیانی در آمریکا، بویژه کالیفرنیا و شهر لس آنجلس شکل گرفت. جهت ما کار و تصمیم مشکل بود، من احساس می کنم اراده ای نیرومند وجود داشت که کنسرت آقای یگانه برگزار نشود.

مقصود اضافه کرد: اعضای گروهی که او جهت این کنسرت در آمریکا با آن ها کار می کرد، از افرادی بودند که در لس آنجلس فعالیت می کردند و با خواننده های لس آنجلسی کار کرده بودند و بعضی کنسرت گذاران لس انجلسی هم همزمان ناراحت بودند از اینکه آیا این اتفاق افتاده و آیا کسی از بیرون آمریکا و لس آنجلس قصد برگزاری این کنسرت را دارد، بعد تمام تلاششان سنگ اندازی در مسیر اجرای این کنسرت ها بود.

رییس انجمن دوستی کشور عزیزمان ایران و آمریکای شمالی بیان کرد: مدیر برنامه ریزی یگانه در آمریکا که از سوی شرکت انتشار دهنده آثار او در کشور عزیزمان ایران معرفی شده است بود، سال ها با خواننده های لس انجلسی کار کرده بود و ما بسیار تلاش کردیم به آقای یگانه مسئولیت ها و وظایفش را در اجرای این پروژه و همکاری فرهنگی و هنری گوشزد کنیم و کارها را به شیوه دیگری جلو ببریم ولی متاسفانه این اتفاق رخ نداد و با این گروه همکاری کردند. البته نفس همکاری شاید مشکلی نداشته باشد و مسئولیت آن با خواننده و شرکت طرف قرارداد اوست ولی مسئولیت هر هنرمندی که به ایالات متحده می آید، طبق قوانین آمریکا بر عهده دعوت کننده و اسپانسر هست؛ درحالیکه بر خلاف قوانین آمریکا ما در تمام این مدت نه از محل اقامت ایشان اطلاع داشتیم، نه از محل تمرینات او و هنوز هم از این عنوان بی اطلاع هستیم؛ که این اقدام کاملا خلاف و غیر معمول هست. البته او با پنهان کاری از ناحیه همین گروه هم مورد آسیب جدی قرار داده شد و همزمان ترانه ای که سال ها پیش خوانده شده است بود، در آمریکا بازنشر داده شد و موجی از مخالفت ها شکل گرفت و بلوایی به پا شد.

مقصود در ادامه اظهار کرد: مبارزه با جریانی که اینجا به راه افتاده و چندین هزار امضا جمع کرده بودند، کار بسیار مشکل بود ولی موفق شدیم و این جریان را به سمتی پیش بردیم که توفیق نصیب بازیگران و صورت های معروف عزیز کشورمان شود و تلاش های این جریان و طرفداران آن را در آمریکا از بین بردیم.

او با تاکید بر اینکه خدا را شکر می کنم و همه افتخار می کنیم که این اتفاق افتاد، گفت: ولی متاسفانه در رسانه های متفاوت به نقل از یک منبع غیرآگاه در اقدامی کاملا شتاب زده از سوی کسی که نه در ایالات متحده حضور داشت و نه مسئولیتی در این کنسرت ها داشت، خبری نقل شده است بود که بلیت های این کنسرت سولد اوت شده است (همه بلیت های آن به فروش رفته است)؛ در حالیکه ظرفیت اسمی سالن مایکروسافت ۷۱۰۰ نفر است و ظرفیت صندلی هایی که در سالن وجود دارد و به فروش می رسد ۶۸۰۰ صندلی است و در کنسرت انجام شده است در تاریخ ١٦ دسامبر ٢٠١٧ به هیچ عنوان تمام بلیت ها به فروش نرفته است.

مقصود افزود: آقای محسن یگانه در این کنسرت متاسفانه با همه تبلیغات گسترده ای که از سوی شرکت معتبر تبلیغاتی انجام شد، موفق نشد سالن را سولد اوت کند و بیش از ۱۰۰۰ بلیت به فروش نرسید و صندلی ها خالی ماند.

او اظهار کرد: خالی بودن صندلی ها و عنوان تحریم کنسرت به عنوان سولداوت شدن ربطی نداشت؛ لیکن افرادی که کنسرت را تحریم کرده بودند و نیامدند، در عین حال که انگشت پرشمار نبودند، درواقع بلیت های خود را خریده بودند و در آمار فروش به حساب می آمدند.

رییس انجمن دوستی کشور عزیزمان ایران و آمریکای شمالی اضافه کرد: بر اساس گزارشی که باکس مایکروسافت و بارکدخوان های ورودی سالن نشان می دهد، این بلیت ها نیز جزو بلیت های فروخته شده است محسوب شدند، به علت اینکه بلیت خریده شده است هست. بر پایه همین اطلاعات کنسرت به هیچ عنوان سولد اوت به حساب نمی آید و با جهت حفظ صداقت و مسئولیت پذیری و احترام به سایر بازیگران و صورت های معروف گرامی، واقعیت را اعلام می کنیم.

او با اشاره به این که مسئولیت اظهار نظر در این مورد فقط بر عهده برگزار کننده بر پایه اطلاعات موثق سالن هست، اضافه کرد: ما باید به طور طبیعی خوشحال می شدیم که بگوییم بلیت های کنسرت کامل به فروش رفته هست، ولی دوست نداریم تبلیغات واهی شکل بگیرد. آقای احسان خواجه امیری و سایران هم در این سالن کنسرت دادند ولی اعلام نکردند تمامی بلیت هایشان را به فروش رسانده اند.

مقصود با اشاره به فهرست مشاهیر سالن مایکروسافت و لوحه افتخار این سالن که به افرادی تعلق می گیرد که بلیت های اجرای خود را در این سالن به طور کامل به فروش می رسانند، اظهار کرد: جهت اجرای یادشده نمی توان این لوح را دریافت کرد . ارائه اطلاعات غلط و وانمود کردن چیزی خلاف واقع، به نوعی لطمه وارد کردن به حیثیت هنرمندانی است که به آمریکا آمدند و خواهند آمد. هنگامی که ما به هنرمندانی پیشنهاد می دهیم در این سالن برایشان کنسرت برگزار کنیم، پاسخ می دهند پر کردن این سالن کار آسانی نیست، در حالی که ایرانیان خارج از کشور مشتاق و علاقه مند به دیدار بازیگران و صورت های معروف محبوبشان هستند و استثنایی در این زمینه وجود ندارد.

رییس انجمن دوستی کشور عزیزمان ایران و آمریکای شمالی با تقدیر و قدردانی از هموطنان مقیم امریکا تاکید کرد: کنسرت به خوبی برگزار شد و استقبال هموطنان و فارسی زبانان عالی بود.

واژه های کلیدی: انجمن | ایران | کنسرت | آمریکا | ایرانی | لس آنجلس | ایرانیان | لس آنجلس | محسن یگانه | خواننده های لس آنجلس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs